Каркасне будівництво

14.06.2022

Яку технологію будівництва будинку вибрати? У цьому випадку важливо зробити правильний вибір, щоб не шкодувати у майбутньому. Одними з найбільш популярних сьогодні називають каркасні будинки. Про них йтиметься далі.

Екскурс в історію

Батьківщиною каркасного домобудування прийнято вважати США та Канаду, але насправді ця домова технологія зародилася у XII столітті у європейських країнах. Основою будівлі виступав фахверк (у перекладі з німецької – каркас) із дуба або листяних порід дерев. Це система, що містить стійки, ригелі та розкоси. Простір між дерев’яними частинами заповнювали спочатку вапном та соломою, а потім – глиною, камінням, цеглою.

Реальний бум у розвитку каркасного будівництва спостерігався у XX столітті, коли закінчилася Друга світова війна. У Канаду ринув потік емігрантів із Європи. Більше того, у американців з’явилася можливість купувати будинки у передмісті на умовах іпотеки. Щоб задовольнити попит, що зростає, в індивідуальній житлоплощі, почали будувати каркасні будинки. Їх згодом перейменували на “канадські”.

Для успішного використання каркасно-панельної технології потрібно було шукати і вигадувати нові матеріали, які відповідали б усім її вимогам. У будівництві почали використовувати ОСП, паро- та вологоізоляційні плівки, утеплювачі з базальтових волокон та різноманітних мінеральних матеріалів, нестандартні рішення для обробки та облаштування покрівлі.

Через невелику вагу будівлі найчастіше вибирають основу у формі дрібнозаглибленого стрічкового фундаменту. Якщо планується цокольний поверх або підземний гараж, доведеться користуватися заглибленою плитою. Маса звичайної каркасної будови площею до 150 кв. м. часто не перевищує 40 тонн. Це значення враховує зовнішнє та внутрішнє оздоблення, а також корисне навантаження.

Сучасне каркасне будівництво

Компанія «Редікон Інжиніринг» пропонує різні варіанти будівництва каркасного будинку в основі якого металокаркас.

Каркасне будівництво

Каркас будинку збирається із профілів ЛСТК. В основі стіни стоїть термопрофіль, який є основою каркасу і матеріалом з низькою провідністю тепла. Для зовнішніх стін використовується стандартно 200мм термопрофіль. Стіни заповнюються мінераловатним 200мм утеплювачем, що робить будинок загалом енергоефективним. Від його якості та товщини залежить, як довго в будинку утримуватиметься тепло, і скільки енергії потрібно буде витратити на опалення. Типово застосування кам’яної вати із базальтового волокна. Плити утеплювача закривають пароізоляційними плівками, які унеможливлюють проникнення вологи в кімнати. По всій площі плівки набивають решетування та гіпсокартон.

Каркасна технологія передбачає використання балок та ферм із паралельними поясами. Такі балки відрізняються прекрасними параметрами, що несуть, і дозволяють перекривати прольоти значної площі без додаткових опорних елементів. У конструкції присутні кроквяні ферми. Їхні елементи перекривають прольоти до 30 метрів. Це особливо важливо під час будівництва великих промислових об’єктів.

Для вентиляції покрівлі передбачено кілька проміжків. Перший знаходиться між покрівельним покриттям та шаром гідробар’єру. Отвір між гідроізоляцією та матеріалом для утеплення усуває вологу, що потрапила зсередини кімнати.

Використання “дихаючих” мембран для пароізоляції дозволяє обійтися без нижнього вентиляційного зазору в даху, “з’їдає” половину відстані між кроквами і застосовує його для утеплення даху. Завдяки мембранам виникнення конденсату не призводить до перебігу покрівлі.

Сучасні методики та якісні будівельні, оздоблювальні, ізоляційні матеріали забезпечують зручність проживання, довговічність будівлі, мінімальні витрати на обслуговування житла, а також колосальну економію тепла. Ці переваги багаторазово компенсують витрати на будівництво.

Традиційні каркасні будинки відрізняються екологічністю завдяки використанню матеріалів, які не мають токсичних речовин у своєму складі – метал та плити з базальту.

Плюси каркасних будівель

Будівництво за каркасною методикою, що пропонує компанія «Редікон Інжиніринг», вважається відносно новим напрямком для нашої країни. Це передова швидка технологія, яка, на думку фахівців, становить гідну конкуренцію традиційним технологіям будівництва будівель. Секрет успіху каркасного будівництва полягає не тільки в нестандартному підході до будівельних робіт, а й загалом переліку переваг. Каркасні будинки – це насамперед енергоефективність, точна геометрія будівлі, висока швидкість отримання готової житлової площі та пожежна безпека.

Одна з важливих характеристик каркасних будов – висока швидкість зведення. Всі складові будинки виробляються в заводських умовах і транспортуються на будмайданчик. На місці відбувається лише збирання. Цей процес займає трохи більше 3 місяців. За допомогою каркасного будівництва можна будувати навіть складні в архітектурному плані об’єкти для приватного чи комерційного застосування.

Найчастіше технологію застосовують при облаштуванні таких об’єктів:

 • котеджних поселень;
 • таунхаусів;
 • кемпінгів;
 • складських потужностей;
 • павільйонів для торгівлі;
 • закладів громадського харчування;
 • готелів;
 • аграрних та індустріальних будівель;
 • туристичних баз.

Плюси каркасних будівель:

 1. Дешеві будівельні роботи На будівництво каркасного будинку доведеться витратити менше коштів, ніж під час зведення цегляних будинків або будівель із газоблоків. Такі витрати можна собі дозволити.
 2. Зберігають тепло взимку. Стіни майже повністю складаються з утеплювача із захистом від вологого середовища та вітрів. За показником теплопровідності каркасні будинки не мають конкурентів.
 3. Утримують приємну прохолоду у літні місяці. Цей же утеплювач не дозволяє стінам нагріватися в спекотну літню спеку. Це дозволяє зберігати прохолоду у кожній кімнаті.
 4. Не обов’язково використати спецтехніку. Не потрібно брати в оренду або купувати дорогі будівельні машини, що також зменшує вартість робіт.
 5. Оздоблювальні роботи зовні та всередині не вимагають великих витрат, оскільки готова будівля має правильну геометрію. Зсередини будинок найчастіше обшивають гіпсокартоном. Він кріпиться без додаткових модулів на решетування.

Не дивно, що з роками попит на каркасні будівлі зростає.

Розвінчуємо міфи щодо каркасних будов

Чи справді недоліки каркасних будинків, про які говорять деякі фахівці у будівельній сфері, такі суттєві.

 • Пожежна безпека. Несуча частина каркасу будівлі складається з металу, який гарантує захист від спалахів. У стінах є базальтовий утеплювач. Він не підтримує процес горіння.
  Захист від шкідників. Стіни бажано обробляти сполуками для біозахисту від гризунів та жуків. Жуки та гризуни не їдять базальтову вату.
 • Низька шумоізоляція. Це відверта брехня. У стіни та перекриття між поверхами закладається утеплювач з базальту, що має чудові параметри поглинання звуків.
 • Не можна розпочати будівництво у морозну пору року. Це єдина методика, яка дозволяє виконувати роботи взимку. При заливанні основи будівлі компанія «Редікон Інжиніринг» використовує бетонний склад із протиморозними домішками. Можна також облаштовувати пальово-гвинтовий фундамент. Температура навколишнього середовища не грає ролі.
 • Довговічність. Якщо суворо дотримуватись усіх стандартів будівництва, будинок може простояти до ста років. Після закінчення цього терміну необхідно замінити теплоізолятор з базальту, замінити обробку зсередини і зовні.

На сьогоднішній день у Канаді та Америці є сотні тисяч каркасних будинків, зведених у минулому столітті. Вони й досі служать своїм власникам. Частина будівель потребує реконструкції, але їхні параметри залишилися незмінними.

Читайте другие статьи

Швидкомонтовані будівлі.
Швидкомонтовані будівлі
Стрелка Стрелка
Перейти
Каркасне будівництво
Каркасне будівництво
Стрелка Стрелка
Перейти
Технологія ЛСТК
Технологія ЛСТК
Стрелка Стрелка
Перейти
Будинок за два тижні!
Легкосбірний будинок
Стрелка Стрелка
Перейти
Стрелка
Стрелка